Polecamy książki #1. Stres bojowy i trochę warszawki

Kategoria:

 

Nie mam złudzeń – ten cykl nie będzie najbardziej poczytnym na blogu. Wiem jednak, że może być bardziej użyteczny niż wiele innych, bo pociągnie za sobą akcję w życiu niewirtualnym.

Książki godne polecenia

Kiedy mam ochotę na wciągającą historię, najczęściej ląduję w internetowej księgarni i… tylko marnuję tam czas, próbując ocenić, czy dana książka mi się spodoba (a naprawdę szkoda mi czasu i pieniędzy na nieudane zakupy). Na szczęście takie poszukiwania powoli odchodzą do przeszłości. Czas poświęcany na miotanie się między regałami pełnymi zagadkowych tytułów lepiej przeznaczyć na znalezienie kilku osób, które mogą mi polecić lub pożyczyć dobre pozycje.

Kilka takich dobrych dusz już mam i mam nadzieję, że dzięki temu cyklowi znajdzie się ich więcej, a i ja jedną z takich zostanę. W każdym wpisie znajdziesz trzy książki, które moim zdaniem są godne uwagi, co być może zaoszczędzi trochę Twojego czasu, który możesz przeznaczyć na czytanie, zamiast poszukiwanie tytułu. To będą krótkie, treściwe wpisy, bo mam inny cel niż zabawa w udawanie recenzenta.

Cytując klasyka: Nie oczekuję wiele, po prostu bądź… I poleć czasem w komentarzu książkę, która zrobiła na Tobie wrażenie.

Photo by Sharon McCutcheon on Unsplash

Polecamy książki #1

 

Grażyna Jagielska Miłość z kamienia

Korespondent wojenny Wojciech Jagielski przeżył 53 wojny, ale w głowie swojej żony umierał wiele razy. Wyobrażenie o tym, że za chwilę otrzyma telefon o śmierci męża, zaprowadziło Jagielską na oddział szpitala psychiatrycznego, gdzie leczy się stres bojowy – a wydawałoby się, że prędzej zagości tam ktoś, kto wielokrotnie widział wojenne tragedie.

Miłość z kamienia to wciągająca, pisana pięknym językiem historia o koszcie bycia ostoją dla rozdartego między dwoma światami męża.

 

Malwina Pająk, Lukier

Rzadko sięgam po nowości, tutaj jednak zrobiłam wyjątek. Bloga Malwiny czytuję od kilku lat i byłam przeciekawa, jak sprawdzi się jako powieściopisarka. Szanuję, nudy nie ma. Może dlatego też się wciągnęłam, bo losy dwóch głównych bohaterek… Cóż, nie są podobne do moich, bo ani nie handluję koksem ani nie rozpada się moje z pozoru idealne życie warszawskiej business woman, ale są pełne zwrotów akcji, boleśnie rzeczywiste i nienaciągane.

Żałuję tylko jednego: powieść skończyła się dla mnie zbyt szybko i mam spory niedosyt.

 

 

Joanna Malinowska – Parzydło, Jesteś marką

– Co czytasz?

– Jesteś marką

– Nocną marką?

Tematem tej książki w mojej opinii jest szeroko pojęta wartość w biznesie. I zanim stwierdzisz, że brzmi jak flaki z olejem, uspokajam: można przeczytać nawet, jeśli jedyne biznesy robiło się za dzieciaka podczas grania w Monopoly. Wierzę, że wielu osobom ta książka przyda się choćby do refleksji nad swoim wizerunkiem w internecie, postawą w pracy i swoimi wartościami. Jeśli nie potrafisz z marszu wymienić wartości, którymi kierujesz się w życiu, naprawdę warto sięgnąć po Jesteś marką.

 

Z niecierpliwością wyczekuję Twojego polecenia!

Listy od Agaty

Za dużo presji w tworzeniu do neta?
Pozwól mi ją z Ciebie ściągnąć.
Zapisz się!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu otrzymywania newslettera od Agaty Borowskiej. Szczegóły przetwarzania danych znajdę w polityce prywatności.