Nie jesteś swoją pracą

Nie jesteś swoją pracą

Uczę się, że to, co robię, a to, kim jestem, to dwie różne rzeczy. O wiele łatwiej przyjmuje się wtedy porażki i nie bierze się wszystkiego personalnie. To tekst jest słaby, a nie Ty.

Zanim (sportowo) zgorzknieję

Zanim (sportowo) zgorzknieję

Jaką historię opowiadam sobie o bieganiu? Jest dużo wątków o zmęczeniu i nudzie. Kiedy już nic sobie bieganiem nie załatwiam, to mi się nie chce.

Patronusy

Patronusy

Znasz przygody Harry’ego Pottera? Jeśli tak, nieobcy jest Ci też temat dementorów wysysających z człowieka szczęście i duszę. Remedium na te parszywe stwory było wyczarowanie patronusów.

Pozwoliła mi iść pisać

Pozwoliła mi iść pisać

Ostatkiem sił powstrzymuję się przed pokazaniem jej faka, w końcu mamy żyć w zgodzie. Ale weź żyj w zgodzie z kimś, kto nas woli zakopać listą zadań, byle nie usłyszeć swojego głosu.

Co mam jeść… na festiwalu?

Co mam jeść… na festiwalu?

Co jeść na festiwalu? Jako stała bywalczyni podpowiem Ci, co sprawdza się na Pol’and’Rockach i innych Bobrach Fest. Na Openerze nigdy nie byłam, ale podejrzewam, że macie tam podobne układy pokarmowe? W każdym razie przygotowałam dwa scenariusze.

3 dobre nawyki twórców

3 dobre nawyki twórców

Do internetu piszę od 2012 roku, a nie do internetu: jeszcze dłużej. Wiem, czym jest brak natchnienia do pisania i jak smakują chwile, w których mimo to musisz coś napisać. Metodą własnych prób i błędów doszłam do tego, co sprzyja tworzeniu.