Zdrowy popcorn. Ale emocje

Kategoria:

Co ona gada w tym tytule? Popcorniasty ma tyle kalorii…!

Oczywiście. Jeśli jest spożywany z dużą ilością soli, masła i robimy go na oleju słonecznikowym, to raczej nie należy do najzdrowszych przekąsek. Popijany colą w kinie także nie wpłynie zbawiennie na utratę centymetrów. Popcorn przygotowywany w mikrofalówce w kilka minut, choć dla mnie pyszny, jest siedliskiem tłuszczów trans.

To wszystko nie oznacza jednak, że z popcornu trzeba zrezygnować. Jeśli będzie przyrządzony tak, jak widzicie na załączonym filmie i obrazku, nie będzie miał w zestawie niekorzystnych składników, a odda co ma najcenniejsze. Będzie bowiem zawierał antyoksydanty, których świetne właściwości można opisywać godzinami. Mówiąc w skrócie: antyoksydanty zwalczają wolne rodniki, które to przyspieszają starzenie się organizmu. Tak więc można powiedzieć w dużym uproszczeniu, że popcorn trochę odmładza. Dzięki tej przekąsce (przyrządzonej „na zdrowo”) można zapewnić sobie uzupełnienie sporej części dziennego zapotrzebowania na pełne ziarno (o ile takowe istnieje… niektórzy nie jedzą pełnych ziaren i żyją), a więc antyoksydanty nie są jedyną zaletą białych kuleczek.


NAJBARDZIEJ FASCYNUJĄCE PÓŁTOREJ MINUTY TWOJEGO DNIA


Jeśli walczysz o autonomię w domu, ta maszyna pomoże Ci nie umrzeć z głodu. Tak, dobrze widzisz na zdjęciu – to dywan i noga od biurka. Czyli nie potrzeba kuchni, aby go przyrządzić.

Pierwsze wrażenia po spożyciu? „Trochę za suchy”, „trochę za mało słony” – zaskakujące, doprawdy! No i muszę się z tym zgodzić. Może kwestia przyzwyczajenia, może po prostu ból dietetycznej wersji. Ale dla maniaków zdrowego odżywiania to doskonała alternatywa.

Mała uwaga techniczna… Nie bez powodu producenci radzą, ile ziarna wsypywać na raz. Zasilenie maszyny połową paczki skutkuje tym, co następuje:

IMG_20141208_210125

Kto włożył do tego śmietnika opakowanie po czipsach i białej czekoladzie?! Takim to dobrze…

^^^

Ostatnie wnioski pozwolę przedstawić sobie w formie zasłyszanego dialogu:

– Plus jest tego taki, że się nie brudzi. Minus, że nie jest ani trochę mokry.

– No, czyli ta maszyna pozwala oszczędzać wodę.

Listy od Agaty

Za dużo presji w tworzeniu do neta?
Pozwól mi ją z Ciebie ściągnąć.
Zapisz się!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu otrzymywania newslettera od Agaty Borowskiej. Szczegóły przetwarzania danych znajdę w polityce prywatności.