Mali bogowie książka

Polecamy książki #2. O życiu w Białym Domu lub w białym fartuchu

Kategoria:

 

Raz w miesiącu polecamy sobie książki, pamiętajcie! Oto, co mam dla Was w kwietniu:

Paweł Reszka, Mali Bogowie. O znieczulicy polskich lekarzy

Polecam szczególnie podróżującym, którzy potrzebują lekkiej lektury. Relacje lekarzy nie wymagają wielkiego skupienia na fabule. 😉 Zwierzenia nie są wstrząsające, jak można by wnioskować po tytule, ale na pewno smutne. Nie przeszkadza to czytać w błyskawicznym tempie. Jeśli chcesz wiedzieć, co stanie się, kiedy wlejesz sobie latem kawę za gips, jak jeden z pacjentów… Sięgaj bez wahania.

 

Michelle Obama, Becoming Me

Była pierwsza dama USA opisuje drogę, którą przebyła wraz ze swoim mężem, zanim znaleźli się w Białym Domu. Momentami wiało nudą, dlatego miałam wątpliwości, czy zaliczyć ją do książek polecanych. Zdecydowanie ciekawsza jest druga połowa książki, kiedy to Michelle relacjonuje swoje życie w najbardziej strzeżonym miejscu Ameryki (i wszystkie konsekwencje, jakie się przez to ponosi). Polecam zatem, ale nie na tyle, by kupować w ciemno.

 

Regina Brett, Bóg zawsze znajdzie Ci pracę

Książki tej autorki łykam w dwa, trzy popołudnia i sama jestem tym zaskoczona, bo często podśmiewam się z banalności przytaczanych historii, z oderwania od ziemi autorki. Lekcja lekcji nierówna, na szczęście z większości wyniosłam coś dobrego dla siebie. Na przykład to, że mam mylić swojej pracy ze swoją wartością. 

Jak tam u Ciebie kwietniowe czytelnictwo? :)

Listy od Agaty

Za dużo presji w tworzeniu do neta?
Pozwól mi ją z Ciebie ściągnąć.
Zapisz się!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu otrzymywania newslettera od Agaty Borowskiej. Szczegóły przetwarzania danych znajdę w polityce prywatności.