rower zimą

Dbanie o rower zimą. Co się stanie, jeśli zostawisz go na balkonie

Kategoria:

 

W odniesieniu do pór roku rowerzystów podzielimy na dwie grupy. Pierwsi, wciąż pozostający w większości to ci, którzy najpóźniej jesienią stwierdzają, że błotna narta na nowych ciuszkach z Decathlonu jest ponad ich poczucie estetyki i przesiadają się do zadaszonych środków lokomocji.

Bycie rowerzystą nie różni się od większości ról w życiu: małe, regularne działania przynoszą dobre rezultaty i odejmują zmartwień. Zatem obojętnie, czy jesteś niczym książę ze Shreka i masz w pogardzie mrozu szpony tnące, czy żegnasz się z jednośladem aż do wiosny i przerzucasz się na indoor, warto poświęcić mu trochę swojej zimowej uwagi.

Rower jest aktywnym rumakiem

Jeśli więź z jednośladem jest nad wyraz silna, pewnie ani myślisz zsadzić z niego swój tyłek. Szanuję, takie pozytywne skrzywienia to moc napędowa moja i mojego bloga. Najczęściej – i super! – dba się o to, aby nic w dupkę nie wiało i jazda nadal służyła zdrowiu, więc rowerzysta wyposaża się w pełen wachlarz niezbędnej odzieży. A czy rowerzysta pamięta też, że przyda się większa uwaga wobec dwóch kółek?

Nie ma co się oszukiwać: niskie temperatury, sól, błoto roweru oszczędzać nie będą. Co zrobić, by zimową przygodę z pedałowaniem przeżyć bez uszczerbku na zdrowiu roweru i swojej kieszeni? Poniższy pasek z najnowszym podcastem wydobędzie z siebie trochę recept.

Rower zapada w zimowy sen

Pozostaw swojego rumaka w ciepłym, suchym miejscu. Zanim pomyślisz „Ta to teraz odkryła Amerykę”, wciśnij „play” na poniższym odtwarzaczu i posłuchaj drugiego odcinka podcastu AGATAMUSZ. Wtopy zdarzają się najbardziej doświadczonym. Co może się stać z ostrzakiem, który został zostawiony na balkonie na kilka zimowych miesięcy…? Na pierwszy rzut oka nic, ale q84fh był bardzo zaskoczony, kiedy któregoś razu na światłach rower postanowił mu przekazać, co sądzi o balkonowym zimowaniu.

Ściągnij odcinek podcastu

Music by Dural from Fugue

 

Znalezienie ciepłego, suchego miejsca, które ochroni jednoślad również przed złodziejami – oto priorytet rowerzysty, który zimą zmienia środek lokomocji. Postaw, ucałuj, odezwij się na wiosnę.

Czy rowerzyści odwiedzający to miejsce odstawili już swoje rumaki w bezpieczne miejsce, czy nadal aktywnie spędzają na nim czas? Dajcie znać! 
Również jeśli macie coś do powiedzenia na temat podcastu - czekamy na znak - sygnał. :)

 

Listy od Agaty

Za dużo presji w tworzeniu do neta?
Pozwól mi ją z Ciebie ściągnąć.
Zapisz się!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu otrzymywania newslettera od Agaty Borowskiej. Szczegóły przetwarzania danych znajdę w polityce prywatności.